Sinqeriteti i Bale: Provoj emocione të ndryshme, luaj me zemërim

schedule10:38 - 10 Tetor, 2019

schedule 10:38 - 10 Tetor, 2019

Uellsi do të provojë të fitojë në Trnava përballë Sllovakisë vendase për të mbajtur hapur shpresat e kualifikimit në Evropian. Ekipi i Giggs renditet në vend të katërt me 6 pikë, katër më pak se kryesuesit e Kroacisë dhe tre më pak se Sllovakia e Hungaria.

Shpresat për një rezultat pozitiv varen te Gareth Bale, i cili kaloi një verë shumë të vështirë. Zidane dëshironte largimin e tij, por sulmuesi insistoi dhe qëndroi. Deri tani ka shënuar 2 gola dhe ka dhuruar po kaq asiste.

Gjatë konferencës për shtyp, 30-vjeçari theksoi se pavarësisht emocioneve të ndryshme që përjeton, mendjen e ka të qartë.

Provoj emocione të ndryshme në lojë. Mendoj se është normale që një prej këtyre është edhe zemërimi, por unë s’kam asgjë për të cilën do të duhesha ta qartësoja mendjen time”, ka thënë Bale. /abcnews.al