Si u veshën VIP-at në “Grammy 2022”

schedule11:47 - 4 Prill, 2022

schedule 11:47 - 4 Prill, 2022

Nëse vërtet më pyesni se çfarë pres nga një çmim, është tapeti i kuq. Sigurisht që ka ankth për fituesit, por tapetin e kuq mund ta mashtroni për orë e ditë. Dhe kjo sepse aty kapet i gjithë stili. Glamour, drama, tendencat në zhvillim, pamjet mbresëlënëse.

Të dielën, më 3 prill, kishim një tjetër tapet të kuq. Konkretisht, nga 64-të e ndarjes së çmimeve Grammy që u zhvilluan pasi data u shty për 31 janar. Yjet më të mëdhenj të muzikës u mblodhën në MGM Grand Garden Arena në Las Vegas, në një çmim të organizuar nga Trevor Noah.

Tapeti i kuq i Grammy-t pothuajse gjithmonë ka këtë karakter argëtues dhe të guximshëm që shohim çdo vit. Elementi i dramës nuk mungon në pamjet e të famshmëve. Nga paraqitjet teatrale të Billy Porter te fustani ikonë Versace nga JLo. Këtë vit gjërat në tapetin e kuq ishin disi të pritshme.

Paraqitjet mbresëlënëse nuk munguan, por do të dëshironim të shihnim pak më shumë imagjinatë dhe opsione jo aq të sigurta. Me fjalë të tjera, mungonte elementi i befasisë. Megjithatë, një tapet i kuq është gjithmonë i mirëpritur dhe edhe në ato më indiferentët ka përjashtime të ndritura. Më poshtë janë performancat më të mira nga Grammy 2022./abcnews.al

/abcnews.al