Si t’i largoni mushkonjat me recetën e përgatitur në shtëpi

schedule04:40 - 1 Tetor, 2022

schedule 04:40 - 1 Tetor, 2022

Temperatura e lartë bën që bimët e zakonshme të shfaqen gjithnjë e më shumë. Kjo recetë natyrale e bërë në shtëpi pa asnjë gjurmë kimikate për qirinjtë kundër mushkonjave do t’ju shpëtojë nga mushkonjat një herë e përgjithmonë!

Rreziqet e infeksioneve të mushkonjave

Viruset e rrezikshme dhe ethet, janë përgjegjës për humbjen e jetës njerëzore në mbarë botën. Ju mund të mbroheni nga këto viruse duke përdorur dyllë kundër mushkonjave.

Materialet që ju nevojiten:

 • Kavanoza qelqi
 • Pemë limoni
 • Gëlqere
 • Uji
 • Rozmarinë e freskët
 • Qirinj vajguri
 • Vajra livando dhe limon.

Si ta bëni atë:

 • Prisni limonët dhe limonët në feta dhe vendosni nga dy në çdo kavanoz.
 • Shtoni dy degë rozmarinë.
 • Mbushni kavanozët me ujë derisa të ngushtohen.
 • Shtoni 10 pika nga çdo vaj esencial në kavanoza dhe shtoni një degë tjetër rozmarinë.
 • Vendosni një rezo në çdo kavanoz.
 • Ndizni zjarrin dhe thoni lamtumirë mushkonjave!/abcnews.al