Si të vishni “pantallonat e punës” jashtë zyrës

schedule16:00 - 13 Maj, 2022

schedule 16:00 - 13 Maj, 2022

Veshjet e punës në vitin 2022 kanë një pamje shumë të ndryshme nga ajo që kishin para pandemisë.

Pantallonat të tilla si chinos, pantallona kostume, pantallona me rrudha në mes, me vija, etj., të cilat zakonisht i veshim në zyrë, marrin një estetikë casual më të freskët dhe biznesi, nga pandemia dhe më pas. Kjo na jep mundësinë t’i veshim jashtë zyrës.

Këtë e vërteton stili i rrugës. Me shumë gra që i nënshtrohen këtij trendi, pantallonat duket se dominojnë pamjet e tyre. Që në momentin që mund ta veshim jashtë zyrës, si për shembull gjatë natës, shëtitjet në qytet e me radhë, fillojmë t’i përfshijmë më shpesh pantallonat në paraqitjet tona.

Pra, si ta veshim atë jashtë zyrës? Stili i rrugës na jep edhe një herë përgjigjen dhe na ushqen me ide sesi t’i integrojmë më shumë “pantallonat e punës” në look-un tonë të përditshëm.

Kostumi është i veshur në çdo orë. Nëse dëshironi t’i ofroni një kthesë më seksi, vishni pa bluzë brenda dhe me një palë taka të larta. Një zgjedhje fantastike për daljet tuaja në mbrëmje, kur dëshironi diçka më të sofistikuar.

Një bluzë e bukur, disa bizhuteri mbresëlënëse dhe do të dëshironi të vishni vazhdimisht pantallonat e punës në daljet tuaja të mbrëmjes.

Nëse jeni adhuruese e ngjyrave, mund të eksperimentoni me pamjen e punës, duke zgjedhur pantallonat e punës në një nuancë më të theksuar. Kjo do t’ju lejojë të krijoni pamjet më në modë jashtë zyrës, duke e kombinuar atë me nuanca të tjera intensive.

Për pamjet tuaja të rastësishme, vishni pantallona me atlete dhe një xhaketë të gjerë pranverore, të tilla si një xhaketë prej liri.

Vishni pantallona pune me një këmishë të rehatshme për shëtitje të qeta në qytet./abcnews.al