Si ta shkrini frigoriferin tuaj në një kohë të shkurtër

schedule22:35 - 5 Janar, 2022

schedule 22:35 - 5 Janar, 2022

Kishit një plan për ta shkrirë frigoriferin dhe për ta pastruar por vazhdoni ta shtyni sepse mendoni për gjithë akullin në ngrirje.

Problemi i akullit është një çështje me të cilën do të duhet të përballeni gjithsesi në frigorifer, nëse e keni lënë në rrymë. Jeni të shqetësuar se në frigoriferin e shtëpisë tuaj akulli duhet të shkrihet para se të bëni diçka tjetër dhe prandaj do t’ju duhet ta lini frigoriferin pa energji për një kohë të gjatë.

Fillimisht hiqeni pajisjen nga priza, më pas lyeni ose spërkatni frigoriferin nga brenda me vaj vegjetal. Lëreni pak dhe do të shihni që akulli të largohet vetë!

/abcnews.al