Si ta ringrohim siç duhet mishin e gatuar për festa

schedule07:16 - 31 Dhjetor, 2021

schedule 07:16 - 31 Dhjetor, 2021

Është e ditur që në festat tona kemi më shumë mish për të nesërmen.

Megjithatë, ajo që është shumë e rëndësishme është se si duhet ta ngrohim siç duhet në mënyrë që të jetë e sigurt për t’u ngrënë dhe i shijshëm.

Pra, si ta ngrohim siç duhet pulën dhe mishrat e tjerë të thatë?

Në këtë rast duhet të jeni të duruar që mishi juaj të mos thahet. Fillimisht vendosim mishin në një tavë në furrë dhe e ngrohim në 200-250 gradë për 15-20 minuta.

Përndryshe, nëse nuk dëshironi të përdorni furrë, vendoseni në një tigan të lyer me pak vaj dhe ngrohni për 1-2 minuta, duke u kujdesur që ta ktheni nga të dyja anët./abcnews.al