Si mund të luajë Real Madridi me Cancelon në skuadër? Duke shfaqur 3 opsione

schedule18:36 - 30 Shtator, 2022

schedule 18:36 - 30 Shtator, 2022

Siç raportohet Real Madridi është i interesuar për mbrojtësin e Manchester City, Joao Cancelo.

Ja se si Carlo Ancelotti mund ta përshtasë portugezin në skuadrën e tij, shkruan abcnews.al.

Opsioni 1: Mbrojtësi i majtë

Real Madridi mund të ndahet me Ferland Mendy verën e ardhshme, kështu që Cancelo mund të jetë zëvendësuesi i tij i drejtpërdrejtë.

Portugezi ka dhënë 14 asistime në 70 ndeshje si mbrojtës i majtë.

Opsioni 2: Mbrapa djathtas

Cancelo është mësuar të luajë në të djathtë, ky është pozicioni i tij i natyrshëm. Për një vend në 11-shen titullar, ai do të luftojë me Dani Carvajal, i cili tani është i paqëndrueshëm.

Opsioni 3: Garda sulmuese e djathtë

Së fundi, Joao Cancelo mund të përdoret si një mbrojtës i djathtë sulmues, i cili do të bashkohet me sulmin dhe do të krijojë raste të rrezikshme.

Kjo do t’i lejojë Ancelottit ta bëjë mesfushën edhe më dinamike. /G.D abcnews.al/