Si do të ndryshonte renditja e Premier League pa vendimet e VAR

schedule23:47 - 20 Mars, 2023

schedule 23:47 - 20 Mars, 2023

Gazetarët e The Sun, të cilët vlerësuan 84 ndërhyrje të sistemit në vendimmarrje në fushë.

United dhe Tottenham janë në fakt në vendin e tretë dhe të katërt, por nëse jo për teknologjinë e re, Djajtë e Kuq do të kishin rënë në vendin e pestë.

Udhëheqja e Arsenalit nuk do të ishte aq bindëse, vetëm tre pikë në vend të tetëve aktualë.

Renditja e Premier League pa sistemin VAR:

Leeds, Nottingham Forest dhe Everton janë skuadrat që kanë përfituar më pak nga VAR. /G.D abcnews.al/