Si do të jetë moti gjatë protestës së thirrur nga Meta?

schedule09:57 - 2 Mars, 2020

schedule 09:57 - 2 Mars, 2020

Presidenti Ilir Meta ashtu sikurse ka njoftuar do të mbajë sot në orën 17:00 manifestimin e thirrur me qytetarët.

Por duket se edhe moti është premtues për tubimin e kreut të shtetit. Meteorologu Hakil Osmani i ftuar në “Abc-ja e mëngjesit”, teksa foli për kushtet e motit gjastë kësaj jave, tha se pasditja e sotme do të jetë nën prezencën e vranësirave dhe larg reshjeve.

“Ndër të tjera ai ka theksuar se pasditja e kësaj të hëne do të jetë në prani të vranësirave dhe larg reshjeve”, tha Osmani. /abcnews.al