Shtyrja dhe pezullimi i ndeshjeve, FSHF del me njoftim zyrtar

15:12 | 22/12/201915:120

FSHF njofton shtyrjen e disa ndeshjeve për në muajin janar dhe kjo për shkak të kushteve atmosferike që kanë përfshirë në vendin tonë. Qeveria e futbollit shqiptar ka dalë edhe me një vendim zyrtar, ku bën me dije edhe takimet që do luhen vitin tjetër.

“Për shkak të kushteve shumë të rënduara atmosferike dhe reshjeve, disa nga ndeshjet janë pezulluar dhe shtyrë. Ndeshja e Kategorisë Superiore Flamurtari-Teuta do vijojë të luhet nesër në orën 12:00. Ndeshjet e shtyra nga kushtet atmosferike në Kategorinë e Dytë, te kampionati i femrave dhe moshave do zhvillohen në muajin janar.

Këlcyra-Delvina; Përmeti-Gramozi; Teuta-AAS ; Moshat: Kastrioti – Shkëndija U17; Elbasani-Vlora U17; Sh.Pepa -Vlora U19; Scutari-Besëlidhja U17; Shkodra-Besëlidhja U19; Shkodra-Partizani U17; Akademi AAS-Partizani U19; Vllaznia – Internacional U19; Term FC-Shënkolli U19; Shkëndija Dr-Tirana U19”, njofton FSHF./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono