Shqiptari vret gruan dhe dorëzohet vetë në polici: E qëllova me thikë se isha xheloz

schedule12:48 - 30 Korrik, 2021

schedule 12:48 - 30 Korrik, 2021

Një krim brenda familjes ka ndodhur në Greqi, ku një shqiptar ka ekzekutuar gruan pas debatit që dyshohet se kishte shkak xhelozinë.

Ngjarja ka ndodhur në Athinë. Mediat greke shkruajnë se shqiptari e qëlloi gruan e tij me thikë për vdekje dhe më pas shkoi vetë në polici duke deklaruar se “e vrava gruan sepse isha xheloz”.

Pasi autoritetet greke shkuan në banesë e gjetën gruan pajetë të mbuluar nga gjaku. Shqiptari 35-vjeç, po aq sa gruaja që vrau është arrestuar./ Abcnews.al