Shqipëria U21 pret Irlandën e Veriut për Europanin

schedule15:04 - 6 Nëntor, 2017

schedule 15:04 - 6 Nëntor, 2017

Shqipëria U21 ndeshet me Irlandën e Veriut në “Selman Stërmasi” për eleminatoret e Europianit. Trajneri. Alban Bushi tregon se çfarë pret nga ndeshja e 10 nëntorit

Në fushë duhet të hyjmë me mentalitetin e kësaj ndeshjeje.

Shqipëria U21 luan përballjen e radhës në eleminatoret e Europianit, përballë Irlandës së Veriut në kryeqytet, dhe kërkon padyshim fitoren, ashtu siç bëri në Islandë.

Trajneri Alban Bushi, në prag të sfidës së pestë në “Selman Stërmasi”, e ka shumë të qartë rëndësinë e duelit të 10 nëntorit, po ashtu ka mendim shumë të qartë për kundërshtarin.

Luftojmë për vendin e dytë. Nëse fitojmë, shpresojmë, nëse jo, e kemi shumë të vështirë.

Irlanda e Veriut nuk është më e mirë se ne. Nuk duhet ta kemi frikë, por ta respektojmë.

Si është gjendja e ekipit në prag të ndeshjes, dhe përse trajneri nuk preferoi të merrte sulmuesin e njohur, Rej Manaj?

Manajn nuk e mora. Kemi lojtarë më të mirë se Manaj. Po I vuajmë mungesat.

Një nga detyrat kryesore të Shpresave është të japin lojtarë për ekipin përfaqësues.

A duhet të hedhë sytë më shumë Panuçi nga Shqipëria U21?

Kemi lojtarë për kombëtaren, e di trajneri.

Shqipëria U21 është në vendin e katërt në grupin eleminator 2 të Europianit, me 5 pikë, pasi ka arritur 1 fitore, dy barazime dhe një humbje.