Shqipëri-Ishujt Faroe, Veliaj fton qytetarët për të festuar të gjithë në “Sheshin Skënderbej”

schedule15:46 - 20 Nëntor, 2023

schedule 15:46 - 20 Nëntor, 2023

Shqipëria përballet sot në orën 20″45 me Ishujt Faroe, ndeshje e fundit në grupe drejt rrugës për në Berlin.

Kryebashkiaku i Tiranës, Erjon Veliaj ftoi qytetarët të mblidhen në sheshin “Skënderbej”, për të mbështetur kombëtaren e kuq e zi dhe për të festuar të gjithë së bashku.

“Gati për festë?! Sonte, të gjithë në sheshin “Skënderbej”, për të përjetuar emocionet e ndeshjes Shqipëri – Ishujt Faroe. Jemi me ju çuna. FORCA!”, deklaron Veliaj.