Shpresë në Liban, një person nxirret nga rrënojat pas 10 orësh

schedule11:44 - 5 Gusht, 2020

schedule 11:44 - 5 Gusht, 2020

Pas më shumë se 10 orë kërkimesh në Bejrut për të nxjerrë trupat e më shumë se 100 viktimave, ekipet e kërkim- shpëtimit kanë arritur të nxjerrin nga rrënojat një të mbijetuar.

Në video shihet teksa mjekët e transportojnë për në ambulancë ndërsa njerëzit përreth bërtasin: “Issam është gjallë”. Issam ka marë vetëm disa lëndime në trup dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Rikujtojmë  se nga shpërthimi ku mbetën të plagosur mbi 4000 persona është shkaktuar nga 2.750 ton nitrat amoniumi të ruajtur në mënyrë të pasigurt në një depo sipas autoriteteve vendase. /abcnews.al