Shpëtoi mbi 175 njerëz, njihuni me heroin e Mariupolit

schedule13:39 - 7 Prill, 2022

schedule 13:39 - 7 Prill, 2022

Aleksey, një ish-inxhinier i nëndetëseve që tani riparon makinat për të siguruar jetesën, ka shpëtuar më shumë se 175 të rritur dhe fëmijë nga qyteti i tij i lindjes, Mariupol, sipas skynews.

 

Ai është kthyer herë pas here në qytet,  për të ndihmuar njerëzit të largohen me makinën e tij, të cilën ai e quan “shpëtimtarja” e tij pasi ndihmoi atë dhe të tjerët të arratiseshin.

Mariupoli është qyteti më i bombarduar nga forcat ruse, ndërsa civilët kanë mbetur pa ushqime dhe ujë të pijshëm për ditë të tëra.

/abcnews.al