Shpëtohen dy peshkatarë të izoluar

schedule12:12 - 25 Shtator, 2018

schedule 12:12 - 25 Shtator, 2018

Policia e Shkodrës ka arritur të shpëtojë dy peshkatarë, të cilët kishin mbetur të izoluar për shkak të baticës.

58-vjeçari B.T. dhe 56-vjeçari Gj.Z. kishin mbetur të izoluar në një urë druri në Velipojë që lidh lagunën e Vilunit me fshatin Rjoll.

Ata kishin shkuar me varkë për të peshkuar dhe kishin hipur në një urë druri  të prishur. Për shkak të baticës varka është larguar nga vendi dhe peshkatarët kanë mbetur të izoluar në urën e drurit.

Ata u nxorrën në breg rreth orës 23:50 të së hënës./abcnews.al