Shpërthimi i Neuer: Ky nuk është Bayerni, kemi një problem të madh

schedule11:29 - 20 Tetor, 2019

schedule 11:29 - 20 Tetor, 2019

Bundesliga e këtij sezoni është shumë e bukur dhe plot rivalitet. Ngjeshje e madhe në vendet e para, teksa Bayern Munchen nuk e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme. Ekipi i Niko Kovac renditet i treti me 15 pikë, ka fituar vetëm gjysmën e ndeshjeve dhe ka pësuar 10 gola deri tani.

Barazimi i djeshëm kundër Augsburgut në transfertë i ka zhgënjyer të gjithë në kampin bavarez. Kampionët pësuan golin e parë në sekondën e 27-të dhe të dytin në minutat shtesë. Manuel Neuer nuk përmbahet dhe zbulon problemin e madh të ekipit.

“Kemi fituar vetëm katër ndeshje nga tetë gjithsej dhe ky nuk është niveli ynë. Nëse pëson një gol në sekondat e parë dhe një tjetër pak para fundit, i bie që të ketë diçka. Ky është një problem psikologjik, ky nuk është Bayerni i vërtetë”, thekson kapiteni i Bayern Munchen. /abcnews.al