Shpërndanin drogë nëpër qytet, arrestohen dy të rinj në Shkodër

schedule08:39 - 5 Dhjetor, 2022

schedule 08:39 - 5 Dhjetor, 2022

Dy të rinj  në Shkodër janë arrestuar, pasi janë kapur duke shpërndare lëndë narkotike nëpër qytete. Të arrestuarit janë Erjon Stomiçi dhe Alvaro Vuksani.

{
“ns”: “yt”,
“el”: “detailpage”,
“cpn”: “uDjKWxKT5zPFwpxp”,
“ver”: 2,
“cmt”: “1.004”,
“fmt”: “135”,
“fs”: “0”,
“rt”: “2.043”,
“euri”: “”,
“lact”: 1,
“cl”: “492015358”,
“mos”: 0,
“state”: “8”,
“volume”: 100,
“cbr”: “Chrome”,
“cbrver”: “107.0.0.0”,
“c”: “WEB”,
“cver”: “2.20221202.01.00”,
“cplayer”: “UNIPLAYER”,
“cos”: “Windows”,
“cosver”: “10.0”,
“cplatform”: “DESKTOP”,
“hl”: “en_US”,
“cr”: “US”,
“len”: “33.961”,
“fexp”: “23983296,23986023,24001373,24002022,24002025,24004644,24007246,24080738,24134435,24135310,24169501,24229161,24281948,24292955,24293803,24296945,24396645,24406605,24406620,24407200,24423785,24425861”,
“feature”: “youtu.be”,
“afmt”: “251”,
“muted”: “0”,
“docid”: “IhU50xkHoK8”,
“ei”: “1a6NY47yDtTl7gOKn62ABg”,
“plid”: “AAXvEKj-Prw09YGq”,
“referrer”: “https://studio.youtube.com/”,
“sdetail”: “f:youtu.be,p:studio.youtube.com/”,
“sourceid”: “r”,
“of”: “fEuF2IcJlV0MwJVk8ZzwVw”,
“vm”: “CAEQARgEOjJBUEV3RWxRQkV5dnRVRDhiaTZzcmE1Sm4xVmdPNmZBdEl3WGllNXNfNDNqQmtsVEdud2JSQVBta0tESzBUcEh4TERuZmVqbFJoeHVqU3Vzd3hqa3I4VkZTdDkydk9VTDJ3R3NOejhmcFAtOFZGWlgxVGd0VDU2cTNfSV82dEVKVHZfQzVQZ2gB”,
“vct”: “1.004”,
“vd”: “33.961”,
“vpl”: “0.000-1.004”,
“vbu”: “0.000-4.200”,
“vpa”: “0”,
“vsk”: “0”,
“ven”: “0”,
“vpr”: “1”,
“vrs”: “4”,
“vns”: “2”,
“vec”: “null”,
“vemsg”: “”,
“vvol”: “1”,
“vdom”: “1”,
“vsrc”: “1”,
“vw”: “1280”,
“vh”: “725”,
“lct”: “0.673”,
“lsk”: false,
“lmf”: false,
“lbw”: “705876.116”,
“lhd”: “0.646”,
“lst”: “0.000”,
“laa”: “itag_251_type_3_src_getRequestInfoForRange_segsrc_getRequestInfoForRange_seg_0_range_326-65861_time_0.0-4.3_off_0_len_65536”,
“lva”: “itag_135_type_3_src_reslicegetRequestInfoForRange_segsrc_reslicegetRequestInfoForRange_seg_0_range_263288-525719_time_2.0-4.0_off_262432_len_262432”,
“lar”: “itag_251_type_3_src_getRequestInfoForRange_segsrc_getRequestInfoForRange_seg_0_range_326-65861_time_0.0-4.3_off_0_len_65536”,
“lvr”: “itag_135_type_3_src_getRequestInfoForRange_segsrc_getRequestInfoForRange_seg_1_range_671825-943995_time_5.1-7.2_off_0_len_272171”,
“laq”: “0”,
“lvq”: “418276”,
“lab”: “0.000-4.241”,
“lvb”: “0.000-4.200”,
“ismb”: 10870000,
“leader”: 1,
“relative_loudness”: “-7.150”,
“optimal_format”: “480p”,
“user_qual”: 720,
“release_version”: “youtube.player.web_20221130_01_RC00”,
“debug_videoId”: “IhU50xkHoK8”,
“0sz”: “false”,
“op”: “”,
“yof”: “false”,
“dis”: “”,
“gpu”: “ANGLE_(Intel,_Intel(R)_HD_Graphics_530_Direct3D11_vs_5_0_ps_5_0,_D3D11)”,
“debug_playbackQuality”: “large”,
“debug_date”: “Mon Dec 05 2022 09:42:00 GMT+0100 (Central European Standard Time)”
}

Njoftimi i policisë

Shkodër/Finalizohet operacioni policor i koduar “Weekend”, për goditjen e shpërndarjes së drogave të forta, në doza.

Shpërndanin lëndë narkotike heroinë, të ndarë në doza, kapen në flagrancë teksa lëviznin me automjet, dhe vihen në pranga 2 shtetas.

Sekuestrohet një sasi lëndë e dyshuar narkotike heroinë, e ndarë në doza, gati për shitje.

Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve të Paligjshme dhe Narkotikëve, të DVP Shkodër, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike në doza, si dhe bazuar në inteligjencën informative se 2 shtetas shpërndanin doza drogash të forta, në qytet, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Weekend”.

Si rezultat i këtij operacioni, u arrestuan në flagrancë shtetasit E. S., 21 vjeç dhe A. V., 24 vjeç, të dy banues në Shkodër.

Shërbimet e Policisë, në kuadër të operacionit “Weekend”, kanë ndaluar për kontroll, automjetin me të cilin udhëtonin 2 shtetasit e arrestuar. Si rezultat, këtyre shtetasve iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale, një sasi lënde e dyshuar narkotike heroinë, e ndarë në doza, gati për shitje.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

/Abcnews.al./