Shkrimtarja e njohur shqiptare vuan nga sëmundja e rëndë, thirrje për vaksinim

schedule08:07 - 26 Shkurt, 2021

schedule 08:07 - 26 Shkurt, 2021

Shkrimtarja e njohur shqiptare, Mira Meksi vuan nga një sëmundje e rëndë. Lajmin ky i dhënë në emisionin ‘ABC e Mëngjesit’.

Aktualisht, ajo ndihet e rrezikuar edhe nga pandemia e Covid-19. Prandaj, në këto kohë të vështira një thirrje shkon për institucionet shëndetësore që të vaksinohet shkrimtarja.

Kujtojmë që prej disa javësh në vendin tonë ka nisur vaksinimi kundër koronavirusit, konkretisht tek bluzat e bardha dhe tek të moshuarit +65. l.k/abcnews.al