Shkëputet masivi shkëmbor në Jonufër të Vlorës, shkakton trafik në zonë

schedule11:07 - 14 Gusht, 2022

schedule 11:07 - 14 Gusht, 2022

Një masiv shkëmbor është shkëputur në zonën e Jonufrës në Vlorë.

Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar, ndërsa ka shkaktuar trafik automjetesh në zonë.

Kjo nuk është hera e parë që masive shkëmbore shkëputen dhe bllokojnë autostradën.

Në këtë zonë ka pasur shpesh problematika të njëjta për shkak të erozionit./Abcnews.al/