Shkëmbim Harry Kane-Romelu Lukaku, Chelsea lëviz për sulmin

schedule11:51 - 20 Shtator, 2022

schedule 11:51 - 20 Shtator, 2022

Chelsea është në kërkim të një sulmuesi dhe nuk do të shkojë larg për ta gjetur atë. Graham Potter e ka një emër për drejtuesit e klubit.

Bëhet fjalë për yllin e Tottenham, Harry Kane, për të cilin është raportuar shpesh se e do edhe Bayern Munich.

Gjithsesi londinezët kanë edhe një plan për të arritur te Harry Kane. Ata janë gati të ofrojnë Romelu Lukakun në këmbim.

Belgu ka punuar më parë me trajnerin Antonio Conte te Interi dhe mund të ribashkohen në Londër nëse Tottenham do ta pranojë ofertën. / abcnews.al