Shkëmbi kundër “Profesorit” Duro, trajneri beson fitoren me Kukësin

schedule13:59 - 28 Shtator, 2019

schedule 13:59 - 28 Shtator, 2019

Teuta ka besim se mund t’ia dalë edhe ndaj kryesuesit të Superligës, Kukësit. Trajneri Bledi Shkëmbi ka emocione në përballjen me ish-teknikun e tij, Shpëtim Duro. Mund të jetë një nga ndeshjet më të vështira të sezonit.

Teuta, me ulje ngritje në Superligë, vihet përballë Kukësit në “Niko Dovana”, në orën 16:00, me objektiv rezultatin pozitiv. Trajneri Bledi Shkëmbi vlerëson kryesuesin e kampionatit, dhe flet për emocionet e duelit me ish-trajnerin e tij, Shpëtim Duro.

Duro, tekniku i Kukësit, gjithashtu e theksoi përballjen me ish-nxënësin, duke vlerësuar se së bashku fituan trofe, si kampionatin dhe Kupën. Kuksianët nuk pritet të kenë ndryshime në krahasim me ndeshjen e fituar ndaj Tiranës. Shqetësim është fusha në “Niko Dovana”, që u përdor për çadrat e familjeve të goditura nga tërmeti.

Një tjetër duel i fortë i javës së 6-të është ai mes Luftëtarit e Laçit. Trajneri i vendasve, Jorgos Mantaras flet për problemet dhe shpresat. “Kemi përballë ekip të fortë, por mendoj se do të marrim rezultat të mrië. Po të luajmë si dneshjet e kaluar, do të arrojmë aty ku besojmë. Kemi shumë probleme, me dëmtime dhe pezullime”./ABC News Albania 24/7