Shkaktoi dy alarme zjarri brenda javës, hiqet makina e kokoshkave

schedule09:21 - 26 Mars, 2021

schedule 09:21 - 26 Mars, 2021

Një makinë e kokoshkave shkaktoi alarme zjarri dy herë brenda javës.

Krahu legjislativ i Kapitolit u evakuua dy herë gjatë ditës së djeshme, një herë në mëngjes dhe një herë pasdite, pasi alarmet e zjarrit u ndezën nga makina e kokoshkave të një ligjvënësi.

Drejtori i Menaxhimit, John Boyle, tha se departamenti i zjarrfikësve në Bismark iu përgjigj të dyja thirrjeve.

AI tha se nuk ishte në dijeni për rregullin 32-vjeçar që ndalon përdorimin e makinave të kokoshkave dhe pajisjeve të tjera të gatimit jashtë kafesë së Kapitolit.

Ndërkohë që rregulli ishte krijuar për të parandaluar ndezjen e alarmeve të zjarrit./abcnews.al