Shitja e Haller te Dortmund mbush arkat e Ajax, holandezët gati të transferojnë Bergwijn

schedule10:08 - 23 Qershor, 2022

schedule 10:08 - 23 Qershor, 2022

Sabastian Haller pritet të zyrtarizohet te Borussia Dortmund, një transferim që ka mbushur arkat e Ajax.

Sapo të finalizohet shitja e Haller tek gjermanët, Ajax do të mund të transferojë lojtarin e Tottenham, Steven Bregwijn, i cili nuk është pjesë e planeve të Antonio Conte.

“Spursat” kërkojnë për lojtarin e tyre 29 milionë euro, shifër që Ajax mund ta pranojë pasi shitja e Haller ka mbushur arkat.

24-vjeçari Bergwijn sezonin e kaluar luajti në 32 ndeshje në të gjithë kompeticionet dhe shënoi 4 gola. /f.a/abcnews.al