“Shikoni Dembele, as kontratë nuk ka”: Xavi me strategji, prek në sedër futbollistët

schedule17:05 - 20 Prill, 2022

schedule 17:05 - 20 Prill, 2022

Humbja kundër Cadiz ka tronditur Barcelonën, pas eliminimit nga Europa League.

Trajneri Xavi Hernandez është dashur të përballet me lojtarët dhe në analizën e bërë ai ka dashur t’i vërë në sedër ata.

“El Chiringuito” raporton se ai ka marrë se shembull para lojtarëve “rebelin” Ousmane Dembele për angazhimin e tij.

“Shikoni atë, ai nuk ka as kontratë me Barcelonën”, u ka thënë Xavi futbollistëve të tij, duke tentuar t’i bëjë të reagojnë sa më shpejt. / abcnews.al