Shifra të larta në Britani, 20 572 raste të reja dhe 156 viktima

schedule18:42 - 8 Nëntor, 2020

schedule 18:42 - 8 Nëntor, 2020

Britania e Madhe ka shënuar sot shifra më të ulëta se një ditë më parë, megjithatë situata paraqitet serioze.

Në 24 orët e fundit në vendin ishullor janë konfirmuar 20 572 raste të reja me koronavirus.

Autoritetet gjithashtu raportuan 156 vdekje për shkak të ndërlikimeve të koronavirusit. Edhe Britania si shumë vende të tjera evropiane ka aplikuar ribllokimin, si mënyrën e vetme për të parandaluar përhapjen e valës së dytë të Covid-19. g.v/abcnews.al