“Çmendet” i riu në Elbasan, i vë zjarrin me benzinë shtëpisë së tij dhe të fqinjit, disa të asfiksuar

schedule17:20 - 13 Janar, 2021

schedule 17:20 - 13 Janar, 2021

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur sot në qytetin e Elbasanit. Gazetari i “ABC” Aldo Kozarja raporton se pas një sherri në familje, djali i ka vendosur zjarrin shtëpisë.

Nga flakët kanë mbetur të asfiksuar dhe me plagë disa nga familjarët e tij, të cilët janë transportuar drejt spitalit të Elbasanit.

Por nuk është mjaftuar me kaq, pasi me shishen e benzinës që kishte në dorë, i riu rreth 25-vjeç i ka vënë zjarrin edhe shtëpisë së fqinjit, ku një grua ka mbetur e lënduar nga flakët në disa pjesë të trupit.

Pas sinjalizimit, policia ka ndërhyrë duke shoqëruar djalin në komisariat, ndërsa familjarët e tij ndodhen në spital./ db/Abcnews.al