Shënohet rekordi me viktima nga koronavirusi në Serbi

schedule17:48 - 14 Korrik, 2020

schedule 17:48 - 14 Korrik, 2020

Në Serbi është shënuar rekordi me humbje jete si pasojë e koronavirusit.

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi kanë ndërruar jetë 13 pacientë me Covid-19, ndërsa janë regjistruar 344 raste të reja.

Brenda 24 orëve të fundit në Serbi janë realizuar 8.659 testime dhe aktualisht ka 4.574 raste aktive.

Sipas statistikave të fundit 203 pacientë brenda ditës janë shtruar në spital, kurse 170 pacientë hanëme respiratorë, njoftojnë nga Qendra e Shëndetit Publik në Serbi.