Shënohen mbi 13 mijë raste me koronavirus dhe 299 viktima në Filipine

schedule10:39 - 13 Gusht, 2021

schedule 10:39 - 13 Gusht, 2021

Filipinet kanë raportuar 13, 177 raste të reja të koronavirusit, duke shënuar rritjen e dytë më të lartë që nga fillimi i pandemisë.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se 299 persona kanë humbur jetën.

Gjithashtu Ministria e Shëndetësisë konfirmoi se numri i përgjithshëm i rasteve ka arritur në 1,71 milion dhe numri i vdekjeve ka arritur në 29,838 persona.

/abcnews.al/