Shembet rëra në plazh teksa po hapnin një gropë, vdes tragjikisht 18-vjeçari, plagoset motra

schedule21:36 - 18 Maj, 2022

schedule 21:36 - 18 Maj, 2022

Një adoleshent ka humbur jetën pasi rëra u shemb mbi të dhe motrën e tij gjatë një udhëtimi familjar në një plazh në New Jersey.

Levy Caverley, 18 vjeç, dhe motra e tij 17-vjeçare ishin duke vizituar plazhin në lumin Toms me familjen e tyre të martën, tha policia.
Familja po vizitonte zonën nga Maine kur rëra u shemb në orën 16:09.

Ekuipazhet e urgjencës në vendngjarje ishin në gjendje të shpëtonin vajzën, por Levy Caverley vdiq pas plagëve të marra.

Departamenti i Policisë së lumit Toms dha detaje të mëtejshme në lidhje me incidentin në Facebook.

“Të martën, më 17 maj 2022, rreth orës 16:09, njësi të shumta policie dhe EMS u dërguan në hyrjen e plazhit pranë Seaview Road pas raporteve se dy adoleshentë ishin bllokuar në rërë”, thuhet në postim.

“Familja ishte për vizitë nga jashtë qytetit dhe e kaloi pasditen në plazh. Adoleshentët thuhet se po hapnin një gropë të madhe kur ajo u shemb dhe i bllokoi të dy.”

“Vajza 17 vjeç u shpëtua dhe mori ndihmën e parë në vendngjarje, por vëllai i saj Levy Caverley, 18 vjeç nga Maine, vdiq tragjikisht.”

Nuk u dhanë detaje të mëtejshme./abcnews.al/