Shehi pas takimit me Metën: Dekret për një datë të re zgjedhjesh

schedule13:20 - 27 Qershor, 2019

schedule 13:20 - 27 Qershor, 2019

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi foli pas përfundimit të takimit me Presidentin Ilir Meta. Shehi dhe aleatët patën takim me Presidentin, ku ata kanë mbajtur sërish qëndrimin se zgjedhjet nuk do bëhen më 30 Qershor. Ai tha se gjatë ditës mund të ketë një dekret për datën e zgjedhjeve.

“Presidenti ka një ide të tillë si ka qenë me kohë që zgjedhjet me datë 30 nuk bëhen sepse kemi një dekret të Presidentit. Besoj se dekreti për datën e zgjedhjeve do të jetë gjatë ditës në vijim. Situata e sotme afekton edhe problemin e zgjedhjes mes nesh dhe Maqedonisë. Besoj se nga pasditja ose nga darka do dalë një deklaratë. Mendimin tonë do të kemi një mendim unik me PD dhe aleatët e tjerë”, tha Shehi./abcnews.al