SHBA shpall paketën e sigurisë 2.175 miliardë dollarë për Ukrainën

schedule18:32 - 3 Shkurt, 2023

schedule 18:32 - 3 Shkurt, 2023

Uashingtoni ka njoftuar një paketë të re sigurie prej 2.175 miliardë dollarësh për Ukrainën.

Departamenti i Mbrojtjes i SHBA tha se kjo do të përfshijë aftësi kritike të mbrojtjes ajrore, raketa konvencionale dhe me rreze të gjatë.

Ne do t’ju sjellim më shumë për këtë pasi ta marrim./abcnews.al