“Shaqiri dëgjon këngët e mia para ndeshjes, tani bën si atdhetar”, këngëtarja serbe reagon sërish pas deklaratës që bëri bujë

schedule19:05 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 19:05 - 6 Dhjetor, 2022

Ndeshja Zvicër-Serbi që u mbajt pak ditë më parë vazhdon të jetë shumë e komentuar. Së fundmi këngëtarja serbe Maja Nikoliç, ka habitur me deklaratën e saj.

Mediat serbe shkruanin për një bisedë që supozohej se këngëtarja kishte zhvilluar me futbollistin e njohur shqiptar, Xherdan Shaqiri.

“Ajo që njerëzit nuk e dinë është se Shaqiri më ka dërguar përshëndetje nga dhoma e zhveshjes ku kanë luajtur këngët e mia. Ata luajtën “Të gjithë më mashtruan”. U thashë, mos më përshëndetni, derisa të na kërkoni falje publike. Ku më gjete, turp të kesh atdhetar, si më përshëndet?

Nuk më intereson të më dëgjojnë zviceranët dhe disa Shaqirë që e urrejnë Serbinë. Unë thashë që urrejtësit e serbëve nuk duhet të më përshëndesin”, tha Nikoliç. Megjithatë, pasi kjo deklaratë bëri bujë në media, ajo ka reaguar sërish duke thënë se deklarata e saj është nxjerrë nga konteksti.

“Ju lutem mos shkruani këto lajme të pavërteta. Mos më përfshini me njerëz të tillë. Unë nuk e njoh këtë njeri, ne kurrë nuk kemi pasur kontakte dhe nuk është e drejtë që të shkruhet për dikë që më ka telefonuar kur ne nuk jemi takuar kurrë. Ajo ishte thjesht një video nga një shoë, por mediat e kanë deformuar deklaratën time”, shkruan ajo.