Sfidë në distancë mes Kate Middleton e Meghan Markle

schedule17:04 - 7 Nëntor, 2019

schedule 17:04 - 7 Nëntor, 2019

Të dyja rrezatuese, të bukura dhe të veshur me blu. Kate Middleton dhe Meghan Markle e sfiduan njëra-tjetrën në distancë, secila duke luajtur në një angazhim zyrtar në Londër. E para, me bashkëshortin e saj William, mori pjesë në përurimin e bamirësisë Kombëtare të Emergjencave të Mirëbesimit, e dyta shoqëroi Princin Harry në përkujtimin e heronjve të luftës britanike.

Kate shfaqte një nga buzëqeshjet e saj më të mira, pamja e saj dukej perfekte nën një fustan blu. Dukët e Kembrixhit u takuan me të mbijetuarit e zjarrit të Kullës Grenfell dhe sulmeve terroriste në Kishën St Martin-in-the-Fields në Londër, përpara se të marrin pjesë në nisjen e bamirësisë. Middleton ka folur me dashuri me njerëzit, duke u identifikuar me rolin e saj si mbretëresha e ardhshme.

Meghan ishte më e ashpër nën një pallto blu dhe kapelë me një vello. Duka dhe Dukesha e Sussex nderuan të rënët në luftën e kombit gjatë një ceremonie në Field of Remembrance jashtë Ëestminster Abbey, në të cilën Markle mori pjesë për herë të parë.

E pamundur të mos bësh një krahasim midis dy kunatave të cilat edhe pse nuk u takuan, bënë gjithçka për të vjedhur skenën e njëra-tjetrës. /abcnews.al