Sfidat në Shkodër dhe Korçë, trajnerët zbulojnë rreshtimet

schedule12:59 - 5 Dhjetor, 2020

schedule 12:59 - 5 Dhjetor, 2020

Vllaznia-Bylis de Skënderbeu-Laçi janë dy ndeshjet e mesditës për javën e gjashtë të Kategorisë Superiore. Para pak çastesh të katërt trajnerët kanë hapur kartat, teksa nuk shohim shumë ndryshime nga ndeshjet e kaluara.

Bylis 4-3-3: Qirko, Ymeraliaj, Alan Henrique, Stojanovic, Ndreca, Mëllugja, Alexandre Garcia, Murataj, Hadroj, Carkanji, Mehmetllari. Trajner: Veljko Dovedan.
Vllaznia: Zogovicc, Imami, Adili, Gurishta, Hoxhaj, Krymi, Marku, Imeri, Isaevski, Dunga, Dilaver. Trajner: Thomas Brdaric.
Gjyqtar kryesor: Kreshnik Cjapi. 

Skënderbeu 3-5-2: Dajsinani, Bicaj, Qaqi, Vitija, Meksi, Taipi, Dowuona, Rrapaj, Dwumfour, Mara, Mensah. Trajner: Julian Ahmantaj.
Laçi 4-3-3: Sherri, Marku, Selmani, Ignjatovic, Msuta, Shehu, Deliu, Lushkja, Xhixha, Mwabwueze, Kërçiku. Trajner: Stavri Nica.
Gjyqtar kryesor: Eldorjan Hamiti.