Sergio Ramos: Kam vuajtur në Spanjë duke luajtur kundër Messit

schedule20:51 - 3 Shkurt, 2023

schedule 20:51 - 3 Shkurt, 2023

Mbrojtësi i PSG-së, Sergio Ramos ka kujtuar momentet kur u kundërshtua në fushë nga bashkëlojtari i tij aktual Lionel Messi.

“Për shumë vite kam vuajtur duke luajtur kundër Messit në fushë. Por tani ndjej kënaqësi duke folur pranë tij. Messi është lojtari më i mirë që futbolli ka krijuar ndonjëherë”,i  tha mbrojtësi shtypit të PSG-së.

Kujtojmë se Sergio Ramos ishte kapiten i Real Madridit për shumë vite, dhe Lionel Messi luajti kundër tij në fushë si pjesë e Barcelonës. Për momentin, Ramos dhe Messi janë luajnë te PSG që nga viti 2021. /G.D abcnews.al/