Sergi Roberto: Penalltia ishte shumë e qartë, gjyqtarët nuk e dinë se çfarë po bënin

schedule16:34 - 5 Tetor, 2022

schedule 16:34 - 5 Tetor, 2022

Sergi Roberto, mbrojtësi i djathtë i Barcelonës, ka shprehur të gjithë mosbesimin e tij në fund të ndeshjes kundër Interit dje për penalltinë e mohuar ndaj katalanasve.

Këto janë deklaratat e tij të transmetuara nga “Corriere dello Sport”.

“Dukej e qartë. Shokët e mi të skuadrës që ishin atje e panë ndeshjen nga afër dhe më siguruan që ishte shumë e qartë. Prekja me dorë ishte shumë e qartë, por nuk njoftuan asgjë.

Arbitri do të ketë arsyet e tij, por ndonjëherë ata nuk dinë as se çfarë fërshëllejnë”, është shprehur Sergi Roberto./h.ll/abcnews.al