Sendet personale që William trashëgoi nga Princesha Diana

schedule19:21 - 7 Shtator, 2023

schedule 19:21 - 7 Shtator, 2023

Vëllai i Princeshës Diana, Charles Spencer jeton në Althorp House me gruan e tij Karen dhe vajzën e tyre Charlotte.

Të mërkurën, kontesha Spencer ndau fotografi të stallave të tyre të dashura të kuajve, por shumë donin të dinin pse vendi nuk është më një muze kushtuar Princeshës së ndjerë të Uellsit. “A është ende ekspozita e Dianës?” një ndjekës e pyeti dhe Karen u përgjigj shpejt për të shpjeguar: “Jo! Kur William mbushi 30 vjeç, gjithçka shkoi tek ai”.

Kur stalla iu kushtua Princeshës Diana, ajo përmbante gjashtë hapësira ekspozite, duke përfshirë pjesë të bukura historike që dikur i përkisnin asaj.

Fustani ikonë i nusërisë i Dianës ishte një pjesë kyçe e ekspozitës dhe tani i përket djalit të madh të Dianës, William. Për më tepër, Spencer Tiara është një tjetër artikull i dhënë William.

Kishte gjithashtu një shumëllojshmëri të gjerë fustanesh të tjera të veshura nga Diana. Përveç pasurive, gjysma e pasurisë së Dianës u trashëgua nga William dhe gjysma tjetër iu dha vëllait të tij, Princit Harry.

Një send shumë i veçantë që William e mbajti nga e ëma ishte, sigurisht, unaza e saj e famshme e fejesës, e cila tashmë është fort në gishtin e Princeshës Kate./abcnews.al