Selami flet për herë të parë: Berisha është fatkeqësi, do që të marrë peng PD-në

schedule18:21 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 18:21 - 1 Dhjetor, 2021

Ish-kryetari i PD-së, Eduart Selami u shpreh në një intervistë për “VOA”-n se Sali Berisha është fatkeqësia e PD-së.

Mendimi im është që ky është një debat tejet i vonuar për PD-në. Fatkeqësia e PD-së ka qenë Berisha që edhe pas shpalljes “Non grata” vazhdon përpjekjet për të mbajtur peng PD-në.

Unë nuk mund ta mendoj, Berisha duhet të kishte kapërcyer këtë me kohë. Një skenar që ky të vijë si reformator i PD-së është e pamundur” tha ai.

Ky kapitull është i mbyllur, Berisha është e kaluara. Duhet të shikojmë nga e ardhmja” vijoi më tej ai.

Lexo edhe: Selami: Berisha është bërë qesharak, e ka mbyllur kapitullin, Basha do të mbijetojë

Selami tha se në fund parashikon që Lulzim Basha “do i mbijetojë lëvizjes së Sali Berishës. Nuk është çudi që sot ndahen dhe nesër bashkohen prapë ata”.

Ai u shpreh se demokratët kanë vetëm një zgjidhje. “PD duhet të vendosë, do të bëhet edhe njëherë shpresë për shqiptarët, apo të bëhet peng i Berishës. PD duhet të rithemelohet”.

PD sot është bërë mburojë e korrupsionit, është e deklaruar nga DASH” theksoi ai.

Në fund, Selami mohoi një rikthim tjetër në PD. “Jo. Interesi im është që të shikoj Shqipërinë që të përparojë.

Unë mendoj që kontributi im i takon së kaluarës. Kam parë aty mjaft të rinj dhe të reja që do ta çojnë Shqipërinë aty ku duhet”.

/ Abcnews.al