Sekuestrohen 42 kg kanabis sativa në Memaliaj

schedule10:42 - 20 Shtator, 2017

schedule 10:42 - 20 Shtator, 2017

Një 41 vjeçar u arrestua pasi në oborrin e shtepise se tij ne Memalij policia zbuloi dhe suekuestroi 42 kg kanbis Sativa. Ai eshte Spartak Caca, 41 vjeç, nga fshati Xhafaj ne Memaliaj. Sipas policise droga ishte paketuar dhe ishte bere gati [per tu transportuar ne nje tjeter vend. Operacionet antidroge ne zonen e Gjirokastres vazhdojne. Shume banesa ku dyshohet se eshte magazinuar kanabi sativa jane kontrolluar.