Sekreti i penalltisë dhe i trajnerit Daja, Enea Koliçi zbulon gjithçka

19:28 | 22/02/202019:280

Portieri i Skënderbeut, Enea Koliçi priti penalltinë e Kallakut në sekondat e fundit dhe ndikoi që Skënderbeu të siguronte tre pikët. Në një prononcim për “Gol pas Goli” në Supersport, “gardiani” i skuadrës korçare foli për penalltinë dhe sekretin e trajnerit Daja.

PENALLTIA – “Normale që ndihem shumë i lumtur, pasi e gjithë vëmendja ka qenë te penalltia. Me këtë pritje te penalltia, kam përmirësuar gabimet që bëra në dy golat e parë, ku mund të bëja edhe më mirë. Në momentin që arbitri e akordoi penalltinë, gjithmonë mendoj se nga cila anë do të hidhem. Është si punë besimi, funksionoi sot”.

DAJA – “Sekreti i Dajës? E dimë të gjithë, është ndër trajnerët më të mirë në Superligë. Është viti i dytë që punoj me të, meritat i shkojnë atij. Në dy fazat e para, kemi pasur shumë probleme. Nuk kemi pasur as kohën e duhur që të përshtaten lojtarët e rinj. Me kalimin e kohës, jemi përshtatur. Kishim nevojë vetëm për kohë”.

GABIMI – “Të ishte quajtur gol, do të vazhdonim ndeshjen. Gabimet ndodhin, kur gabon një portier, është më e dukshme. Për mua nuk ka rëndësi, rëndësi ka që fituam dhe morëm tri pikët. Gabimet do të vazhdojnë të ndodhin, janë pjesë e lojës”, tha Koliçi. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono