Sandro Tonali zbulon shkallën e dëmtimit, buzëqesh trajneri Pioli

schedule13:41 - 8 Gusht, 2022

schedule 13:41 - 8 Gusht, 2022

Sandro Tonali nuk ka një dëmtim shqetësues. Mesfushori ka kryer ditën e sotme kontrollet mjekësore.

Pas testeve instrumentale, është zbuluar se Tonali nuk ka një dëmtim muskulor që pritej ta linte atë 20 ditë jashtë fushave të blerta.

Gjendja e italianit do të shihet ditë pas dite dhe më pas do të vendoset se kur mund të luajë, pa rrezikuar një dëmtim tjetër. / abcnews.al