Saimir Tahiri humb të atin, publikohet letra prekëse nga burgu: O Ba, si nuk më prite?

schedule10:03 - 16 Mars, 2023

schedule 10:03 - 16 Mars, 2023

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka humbur të atin. Ai ndodhet aktualisht në burg, ku po vuan dënimin e caktuar. Megjithatë, kjo nuk e ka penguar që të ndajë me anë të një letre, lajmin e hidhur me të gjithë.

Në letrën e shkruar, ndër të tjera Tahiri e falenderon të atin dhe tepër i prekur thotë se e do shumë.

Letra e shkruar nga ish-ministri i Brendshëm dedikuar të atit:

O Ba, si nuk më prite?

Me sa nxitim e more këtë rrugën e fundit dreqin.

Të ndritë shpirti atje lart!

Mua me bëre dhuratën më të madhe ndonjëherë, më bëre burrë.

Dhe rri i qetë andej, mos u mërzit më. Qesh e gëzohu siç bëje këtu me ne.

Sa here bëhesha gati po nuk ta thoja dot se më vinte zor, por ja po ta them tani që nuk më degjon më:

Të dua shume Ba!

Të duam të gjithë shumë shoku Bashkim.

Përgjithmonë!

Njoftim nga Familja:

Varrimi bëhet nesër datë 17 Mars, ora 11:00

Adresa: Funeral Home ALBA 2000, Rr. Dibrës 302

Kujtojmë Saimir Tahiri u dënua fillimisht me 3 vite dhe 4 muaj burg për shpërdorim detyre nga Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar në Tiranë, duke sjellë edhe ndalimin e tij dhe dërgimin sot në burg. Ai ka mbajtur postin e ministrit të Punëve të Brendshme të Shqipërisë në periudhën 2013-2017./abcnews.al