Rusia paralajmëron perëndimin për sanksione: Do t’ju dhembin

schedule08:48 - 9 Mars, 2022

schedule 08:48 - 9 Mars, 2022

Rusia ka paralajmëruar se po punon për një përgjigje të gjerë ndaj sanksioneve perëndimore. Moska pretendon se përgjigja se do të jetë e shpejtë dhe do të ndiheshin në zonat më të ndjeshme, raporton Reuters.

“Reagimi i Rusisë do të jetë i shpejtë, i zhytur në mendime dhe i ndjeshëm për ata që u drejtohet”, tha Dmitry Birichevsky, drejtori i departamentit të bashkëpunimit ekonomik të ministrisë së jashtme, sipas agjencisë së lajmeve RIA. /abcnews.al