Rusia: Kemi rrëzuar të gjithë raketat ukrainase në bazën ajrore të Krimesë

schedule14:34 - 21 Shtator, 2023

schedule 14:34 - 21 Shtator, 2023

Forcat ruse rrëzuan të gjitha raketat ukrainase që u lëshuan në bazën ajrore Saky në Krime, ka pohuar një zyrtar.

Ushtria e Ukrainës tha më parë se forcat e saj kishin goditur vendin gjatë natës, me një burim të inteligjencës ukrainase duke thënë se sulmi i kryer nga shërbimi i sigurisë SBU dhe marina duke përdorur drone dhe raketa Neptun kishte shkaktuar “dëmtime serioze”.

Por Oleg Kryuchkov, një këshilltar i kreut të administrates, tha në një postim në Telegram se të gjitha raketat ishin rrëzuar.

/abcnews.al