Rusia identifikon dy rastet e para me Omicron

schedule15:38 - 6 Dhjetor, 2021

schedule 15:38 - 6 Dhjetor, 2021

Rusia ka raportuar dy rastet e para të Omicron. Sipas të dhënave nga autoritetet, të infektuarit ishin kthyer nga Afrika e Jugut.

Rikujtojmë se presidenti Vladimir Putin javën e kaluar i bëri thirrje qeverisë të përgatisë një plan për të luftuar variantin e ri Omicron, duke cituar se është e rëndësishme të ruhen furnizimet me ilaçe, oksigjen dhe shtretërit spitalorë.

Rusia ka regjistruar 9,833,749 raste dhe 282,462 raste që nga fillimi i pandemisë.

/abcnews.al