Rusia i kthen Ukrainës 76 robër lufte

schedule15:29 - 19 Prill, 2022

schedule 15:29 - 19 Prill, 2022

Rusia ka kthyer 76 ukrainas në një shkëmbim të robërve të luftës. Lajmi është bërë i ditur nga  zëvendëskryeministrja ukrainase Iryna Vereshchuk.

Vereshchuk thotë se Rusia ka kthyer 60 ushtarë, duke përfshirë 10 oficerë ukrainas dhe 16 civilë, raporton Reuters.

Ajo u shpreh se është hera e pestë që vendet kanë shkëmbyer të burgosurit e luftës. /abcnews.al