Rusët marrin qytetin në jug të Ukrainës, përballje e ashpër përreth Kievit

schedule12:22 - 4 Mars, 2022

schedule 12:22 - 4 Mars, 2022

Trupat ruse kanë hyrë në qytetin port të Mykolayiv-it që ndodhet në jug të Ukrainës dhe ka dalje në Detin e Zi.

Guvernatori Vitaly Kim në një video-adresim tha se luftimet janë duke ndodhur në disa pjesë të qytetit, shkruan Reuters, transmeton Gazeta Express.

Raportohet se në këtë qytet ndodhet edhe një central bërthamor i cili gjeneron energji elektrike. /Express