Rritja drastike e çmimeve, studentët e “Fan Nolit” në Korçë bojkotojnë mësimin

schedule09:18 - 11 Mars, 2022

schedule 09:18 - 11 Mars, 2022

Studentët e Universitetit “Fan Noli” në Korçë kanë bojkotuar sot mësimin në shenjë proteste për rritjen e çmimeve. Në ambientet e jashtme të Universitetit janë vendosur pankarta në të cilat shkruhet “Ju rrisni çmimet, ne rezistencën” dhe flamuj kombëtarë.

Me rritjen drastike të çmimit të naftës, produkteve ushqimore, biletave, në kryeqytet dhe qytete të tjera të vendit kanë nisur reagimet e qytetarëve të cilët kanë nisur protestat. /abcnews.al/