Rriten temperaturat, parashikimi i motit për sot

schedule07:11 - 27 Qershor, 2020

schedule 07:11 - 27 Qershor, 2020

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta dominojne në të gjithë vendin gjatë paradites. Por pjesa e dytë e ditës sjellë zhvillim të vranësirave në gjysmën lindore të vendit duke gjeneruar shira afat-shkurtër. Ndersa pasditja ri-kthen sërish kthjellimet në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga  15°C deri në 36°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 2-3 ballë. /abcnews.al